Logo dolnyzemplin.sk

Agroturistika

Územie dolného Zemplína je svojím charakterom predurčené na rozvoj agroturistiky a vidieckeho turizmu. Jazdecká turistika, resp. športové jazdenie (jazdecká škola, kondičné jazdenie, hipoterapia) sú doplnkovými službami v strediskách vidieckej turistiky a agroturistiky.

 

Hipocentrum Hôrka, Zemplínska Šírava

Jazdiareň Hipocentrum je zameraná na poskytovanie turistických služieb hlavne v oblasti jazdenia. Pre najmenej náročných zákazníkov je k dispozícií jazdenie na vedenom koni. Dve vonkajšie jazdiarne 40x30m a 40x60m sú určené pre náročnejších zákazníkov, ktorý majú už nejaké jazdecké skúsenosti s koňmi a chcú si zajazdiť samostatne podľa svojich skúsenosti. Ak sa chcete naučiť jazdiť, je tu pre Vás výučba jazdy s inštruktorom, ktorý má za úlohu ukázať Vám základy jazdenia počas minimálne 7 lekcií.

Zákazníci, ktorí majú záujem o vychádzku v okolí Zemplínskej šíravy využívajú možnosť vychádzok do okolia jazdiarne s doprovodom.

Adresa: Ing. Ladislav Varga, 072 31, Vinné 14, okres Michalovce
Tel.: +421-905-539508
E-mail: info@hipocentrum.sk  
Web: http://www.hipocentrum.sk 

Ranč Nová zem, Blatná Polianka

Nachádza sa v okrese Sobrance na konci obce Blatná Polianka, ktorá je vzdialená asi 10 km južne od hlavnej cesty E50 na trase Michalovce - Sobrance. Ranč Nová zem je miesto pokoja, oddychu a relaxu v blízkosti Senných rybníkov významnej ormitologickej oblasti.
Ranč ponúka svoje priestory pre školské výlety, firemné akcie, rodinné oslavy a opekačky. Návštevníci majú možnosť povoziť sa na koňoch, strieľať zo vzduchových zbraní, povoziť sa na kolotoči, zahrať sa na volejbalovom ihrisku alebo len tak posedieť v príjemnom prostredí krásneho prírody.
 

Adresa: Blatná Polianka 53
Tel: +421-908 - 179 255
E-mail: info@rancnovazem.sk
Web: http://www.rancnovazem.sk/ 

Stredná odborná škola Pribeník

Jazdecké  preteky v Pribeníku sa stávajú z roka na rok príťažlivejším podujatím nielen pre športuchtivých divákov . Na toto skvelé  nedeľné popoludnie  radi  zavítajú aj významní predstavitelia spoločenského života, ktorých fascinuje okrem nádherného prostredia aj skvelá atmosféra, ktorá prevláda počas pretekov. Jazdecké preteky v parkúre sa konajú v areáli SOŠ Pribeník zvyčajne v mesiaci máj.

Tel.: +421 - 56 - 6285020
Web: www.soupopribenik.edu.sk 

 

Jazdecký oddiel Počatko

Jazdecký oddiel je registrovaný v Slovenskej jazdeckej federácii, zaoberá sa  parkúrovým skákaním, ale zároveň umožňuje jazdenie na koňoch pre turistov.

Adresa: Počatko Štefan, Brezová 10, 071 01 Michalovce
Tel.: +421 - 905 - 425 506, +421 - 56 - 64 31 861

 

Športový klub MADA

Jazdecký oddiel je registrovaný v Slovenskej jazdeckej federácii, ponúka jazdu na koni pre turistov.

Adresa: Mgr.Martin Bulík, Komenského 20, 071 01 Michalovce
Tel.: +421 - 905 - 284 244
 Fax: +421 - 56 - 64 20 780
 E-mail: mbulik@stonline.sk

Fotoalbum k článku

Súvisiace články

Agroturizmus
CHKO Latorica
Cycling routes
Cyklotrasy
Educational trails
Folyók, vízitúrák
Holiday camps and Auto campings
Kempingek és faházikók
Kempy a chatové osady
Kerékpárutak
Landscape Protected area Latorica
Latorca Tájvédelmi Terület
Náučné chodníky
Plavba loďou
Rural tourism
Senianske rybníky
Senianske rybníky (PLA)
Tanösvények
Vodné toky, splavovanie riek

Mapa a body záujmu

Videá z regiónu