Logo dolnyzemplin.sk

Vezmi si ma

Vezmi si ma
Začiatok aktivity: hod.
Koniec aktivity: hod.

Aj Vám sa stáva, že sa vyberiete na prechádzku do prírody a počas nej vidíte na zemi či v kríkoch pohodené odpadky, ktoré tam ostali po nezodpovedných návštevníkoch? Alebo sa občania sťažujú, že hoci máte navôkol naozaj krásnu prírodu, škoda tých smetí, ktoré sa v nej povaľujú?

Poznáme to!
Aj my sa stretávame s takýmito podnetmi, a práve preto sme sa rozhodli bojovať proti voľne pohodenému odpadu (tzv. litteringu) našou kampaňou Vezmi si ma!, ktorú aktuálne podporujú aj dvaja známi travel blogeri Milan_bez_mapy a Andrea Zahurancová.

Okrem toho, že sa do nej už zapojilo množstvo známych hercov, hudobníkov či moderátorov ako Lujza Garajová Schrameková, Michal Sabo, Braňo Deák, Juraj Kemka, Števo Martinovič a mnoho ďalších, boli by sme radi, keby ste zapojili aj Vy a vaša obec či mesto.

Blíži sa totiž Svetový čistiaci deň (19.9.2020), kedy sa nám všetkým naskytá príležitosť, ako spraviť zo Slovenska opäť o niečo čistejšiu krajinu. Projekt Vezmi si ma! sa v tento deň spojí s iniciatívou Upracme Slovensko a budeme naozaj radi, ak sa pridáte aj Vy!

Zorganizovať si vlastné Vezmi si ma! nie je vôbec ťažké, zvládlo to už množstvo organizácií aj jednotlivcov. Stačí sa len odhodlať a každý z nás môže prispieť k čistejšiemu životnému prostrediu. Celý návod, ako na to, nájdete tu: https://www.vezmisi.ma/ako-na-to/

Tak čo, pridáte sa?
Budeme radi, ak sa spolu s nami rozhodnete zúčastniť sa Svetového čistiaceho dňa 2020. Minulý rok sa doň zapojilo 150 krajín s miliónmi dobrovoľníkov. Ak nám navyše dáte do 9.9.2020 vedieť, že ste sa rozhodli zapojiť aj Vy, radi vám zašleme nejaké vrecia a rukavice na uľahčenie tohto zbierania. Samozrejme, budeme očakávať aj nejakú fotodokumentáciu z podujatia, aby sme Vás mohli pridať na našu Mapu bojovníkov proti odpadu, ak tam ešte náhodou nie ste.

Mesto Michalovce uvedenú akciu podporí v spolupráci s Technickými a záhradníckymi  službami mesta Michalovce, a to poskytnutím vriec a zabezpečením zhodnotenia alebo zneškodnenia vyzbieraného odpadu.

Ak by vás zaujímalo, ako vyzerali naše predošlé podujatia Vezmi si ma, nech sa páči, články o nich nájdete na www.envipak.sk v časti novinky alebo na www.vezmisi.ma.

Mapa a body záujmu

Videá z regiónu